Renault Mascott

Історія і огляд моделі

Mascott – досить велике сімейство. За своїм виглядом машина являє собою щось проміжне між російськими «Бичком» і «Газеллю». За технічними характеристиками, а ключовою позицією тут є вантажопідйомність, при повній масі 6 т та власну масу шасі 1 800 кг вона є аналогом «Бичка»; за технічними рішеннями – сайлент-блоки в вушках малолистових ресор підвіски і робочому об’єму двигуна – машина більш схожа з «Газеллю». Загалом, суть цього вантажівки в найпростіших обивательських термінах можна висловити так: французький варіант «Газелі», що розрісся до розмірів «Бичка» на «компості» досвіду одного з найстаріших AWтостроітелей Європи.

Та обставина, що практичні американці прораховують в доларах чи не кожен свій крок, в нашій країні неодноразово ставало приводом для жартів і сміху. Однак і російський бізнес чудово вміє рахувати гроші, і саме красномовне тому підтвердження, що для своїх потреб вітчизняні підприємці замовили аж ніяк не вантажівка цілком, а тільки шасі, розраховуючи встановити на нього кузов в Білорусії, на фірмі, яка, на їхню думку, видає найкраще співвідношення ціна якість”. Разом з тим, російський покупець аж ніяк не женеться за дешевизною. З двох варіантів машини: Euro-2, з класичним ТНВД і форсунками, і Euro-3 з уприскуванням палива Common Rail, він обирає другий, більш прогресивний. І це при тому, що може бути на 100% впевнений: AWтомобіль ніколи не буде використовуватися в міжнародних перевезеннях! Цікаво, що ж підкорило покупця в моторі Euro-3?

Автомобіль відповідно до нинішніх уявленнями має полукапотной компоновку. При цьому «ніс» його полукапота не випливає плавно з поверхні лобового скла, як на «Газелі», але і не стирчить зухвало і масивно, подібно «Бичковський». Всі елементи екстер’єру виконані акуратно і точно, а також прекрасно узгоджуються між собою. Роз’єми і членування теж не псують загальної картини. Загалом, екстер’єр Mascott представляє собою зразок добротної роботи. І тільки відсутність кузова трохи псує йому зовнішність, надаючи машині, схожість з пуголовком, «хвіст» якого виглядає не дуже солідно. Рама для заявленої повної маси виглядає тоненькою, а пластиковий паливний бак швидше личить легковику, ніж справжньому вантажівці. Зауважимо, що масивність – найбільш простий і поширений, але далеко не єдиний спосіб досягнення необхідної міцності і жорсткості конструкції, а тому відзначимо даний факт як даність, і не будемо його оцінювати. Тим більше що в подальшому нам належить познайомитися з поведінкою машини на ходу.

Інтер’єр кабіни можна оцінити тільки на «відмінно». Всі органи управління доступні і зручні у використанні, ніде не «світиться» пофарбований метал. Ніщо не викликає в пам’яті «дешевих» або неприємних асоціацій, кабіна в цілому затишна і комфортна. При цьому звертають на себе увагу деякі чисто «вантажні» рішення на загальному «легковому» тлі. Наприклад, сидіння водія на торсіонної підвісці з регулятором жорсткості, забезпеченим шкалою ваги.

Радує безліч скриньок, затискачів та кишень. Іноді при развозной роботі обсяг супроводжуючої документації чи не можна порівняти з об’ємом самого вантажу, і на такий випадок в кабіні передбачено все. Крім того, відзначимо, що пасажирських місць – два, а це значить, що крім експедитора або вантажника-експедитора з собою можна взяти ще й вантажника, що важливо при місцевих перевезеннях.

Звук працюючого двигуна – це, мабуть, єдине пояснення небувалу щедрість російського покупця, який вирішив заплатити на добрих півтисячі доларів більше за мотор з Common Rail. Коли Renault Mascott варто з відкритим капотом, його дизель видає неголосне бурчання, рівне, спокійне, без таких характерних дзвінких обертонів роботи паливної апаратури та інших різких звуків, що видають «жорстку» роботу. З ростом оборотів і навантаження «голос» мотора стає трохи голосніше, але і тільки.

Врівноваженість двигуна, його підвіска, а також звукоізоляція кабіни зроблять честь будь-якому легковому AWтомобілю. У всякому разі, сидячи в кабіні, без допомоги приладів не раптом збагнеш, працює мотор чи ні. Інші шуми (як зовнішні, так і внутрішні) також знаходяться на добротному «легковому» рівні.

За кермом Mascott виникає безліч «легкових» асоціацій. В значній мірі це визначається інтер’єром, але і не тільки. Їх же навівають підрульові перемикачі і характер педалі зчеплення. Правда, і «вантажних» відчуттів тут вистачає: вертикальна посадка, досить довгохідний кермо збільшеного діаметру, за характером помітно менш гострий, ніж у легкових Renault. Зусилля на важелі перемикання передач дуже невелике, правда, переміщати його доводиться на досить солідні відстані.

Робота двигуна в кабіні практично не відчувається, її видає лише положення стрілки тахометра. З місця машина рушає легко і невимушено, після чого демонструє хороший розгін. Двигун дає помітну тягу вже на оборотах, трохи перевищують холостий хід, але по-справжньому впевнено почуває себе після 2 000 оборотів. У чомусь його характер схожий з «жигулівським», однак тут максимальні оберти трохи менше.

Передня підвіска працює м’яко і плавно. А ось «задку» явно не вистачає маси. Незавантажені задні ресори практично не прогинаються на нерівностях, а рама виявилася вельми жорсткою і теж не згладжує коливань. В результаті в кабіні виникають значні поздовжні прискорення, сильно ускладнюють оцінку AWтомобіля. У такій ситуації зазвичай виникають проблеми з керованістю, особливо при розгоні, коли починають буксувати провідні колеса. Однак Mascott впевнено рухається по залитому водою асфальту і не пробуксовує при «повному газі» навіть на наявному місцями пісочку. Так, велика мудрість електроніки!

Незважаючи на незавантажений зад, AWтомобіль впевнено «тримає» дорогу. І все ж піддавати його таким же випробуванням, які пройшов IVECO EuroTech на сухій дорозі, ми не ризикнули, хоча пробна поїздка проходила в тому ж самому місці. При великому бажанні можна розбити і найдосконалішу і безпечну машину, а тому експериментувати зі слизькою «бельгійської бруківки» і мокрій «короткій хвилею» ми не стали.

Сильне враження справляють гальма. В ідеалі гальмівна педаль повинна переміщатися практично без зусиль, а уповільнення машини повинно бути пропорційно ходу педалі. Саме цього і зуміли добитися конструктори Renault V.I. на моделі Mascott. Спочатку це трохи напружує, але, як відомо, до хорошого швидко звикаєш. Ще одне спостереження стосується вихлопу: він не має запаху. Також як і вихлоп Actros. Схоже, це загальна властивість AWтомобілей з двигунами Euro-3.

В цілому AWтомобіль сподобався. Хороша ергономіка, чудова оглядовість, легкість в управлінні вигідно відрізняють Mascott від обох російських аналогів. На відміну від «Газелі» він має гідропідсилювач керма, сильно полегшує маневрування в обмеженому просторі. «Бичка» ж француз переграє в усіх відношеннях, навіть (при меншій щось повній масі!) За вантажопідйомністю. Виняток становить хіба що ціна, але тут проситься на язик ще одна приказка – про «добре» і «дешево». А якщо враховувати витрату палива, термін служби і напрацювання на відмову, то дешевизна московських тритонок в порівнянні з Renault Mascott стає далеко не очевидною.

Компанія Renault Trucks продовжує оновлення вантажного модельного ряду, повідомляючи про початок виробництва оновленої моделі середньої вантажопідйомності Mascott. Автомобіль відрізняється новим двигуном екологічного формату EURO 4, сучасної коробкою передач, заднім приводом і нової гальмівною системою. На модернізованих Mascott встановлено нове покоління двигунів DXi 3 потужністю 130 або 150 к.с., що в комплекті з іншими оновленнями, значно збільшують маневреність AWтомобілей і його надійність. Можливість широкого вибору різних модифікацій AWтомобіля дозволяє знайти замовнику саме той AWтомобіль, який йому необхідний. Модельний ряд Renault Mascott позиціонується в вантажному діапазоні від 3.5 до 6.5 тонн (як і попереднє покоління) і з’явився в продажу з квітня 2007 року.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Ваше повідомлення

×
Купити

 

×
Записатися на сто

 ×
Купити

 
×