Nissan

Історія марки Nissan

Nissan motor (Nissan Motor Co., LTD) – японська промислова корпорація з випуску легкових автомобілів, вантажівок і автобусів марок Nissan і Datsun. Випускає також спортивні човни, супутники зв’язку і ін. Штаб-квартира знаходиться в Токіо.
1914 р – три інженера Ден, Аояма і Такеучі, які працювали в компанії Kwaishinsha Motor Car в м Токіо, сконструювали легковий автомобіль, який назвали за першими літерами своїх імен – DAT.
1916 г. – виробництво перенеслося з Токіо в Осаку (після злиття з компанією Lila). У цей час випускається модель DAT-41, але в основному підприємство виробляє вантажні автомобілі.
1925 г. – відбулося злиття двох компаній: Kwaishinsha Co (заснованої в 1911 і виробляла автомобілі DAT) і Jitsuo Jidosha Co (заснованої в 1919). Нова компанія стала називатися Dat Jidosha Seizo Co.
1931 г. – прийнято рішення про відновлення випуску легкових автомобілів. З’явилася модель Datson, що буквально означало “син Дата”. Згодом закінчення “son” переробили на “sun” (сонце, національний символ Японії) і аж до 1983 р автомобілі випускалися під маркою Datsun. У цей час компанія носила ім’я Tobata / Imono.
1933 г. – компанія Tobata / Imono злилася з Nihon Sanyo, в результаті чого з’явилася фірма Jidosha Seizo.
1934 г. – Jidosha Seizo перейменована в Nissan Motor Co. В цьому ж році побачив світ Nissanocar – вдала і економічна модель.
1937 г. – компанія освоює збірку легкових автомобілів на обладнанні фірми Graham.
1945-50 рр. – Підприємства компанії були окуповані, тому випуск продукції надовго призупинився (фактично до 1955). У роки Другої світової війни випускалися в основному вантажівки і інший транспорт для армійських потреб. Так, в 1946 р випускався пікап Datsun, а в 1946 р – нова серія моделей за ліцензією Austin.
1951 г. – випущений полноприводник Patrol, історія якого почалася з моделі 4W60. Протягом наступних 50 років цей автомобіль не раз модернізувався. Підтвердженням хороших ходових якостей позашляховика є його численні перемоги в ралі-рейдах, включаючи і престижні Париж-Дакар, Париж-Москва-Пекін, Париж-Кейптаун і інші.
1955 г. – лише тепер можна було говорити, що фірма “відбулася” як автомобільна – з конвеєра стали сходити серійні моделі Datsun 110 і 120.
1960 г. – з цього року під маркою Datsun випускалися тільки пікапи для японського ринку і деякі експортні моделі.
1961 г. – компанія посіла перше місце за обсягами експорту автомобілів в США. У 60-ті роки Nissan поглинає Prince Motors і Murayama і виходить на 2 місце (після Toyota Motor Corp.) з виробництва автомобілів в Японії. Компанія також зробила потужний ривок і проникла на всі ринки, і перш за все на американський (моделі створювалися в розрахунку на американського споживача).
1969-79 рр. – Створення виробничих потужностей за межами Японії. У 1969 р випущений спорт-кара Nissan / Datsun 240Z, створений для продажу в США. Після адаптації до європейських ринків він став лідером продажів в своєму класі. Це стало початком світової популярності компанії. До 1989 року, коли цей автомобіль був повністю модернізований, тираж серії Z перевищив мільйон. В кінці 1970-х років компанія приступила до випуску автомобілів вищої групи середнього класу з двигунами з турбонаддувом, а також утвердилася і на ринку позашляхових автомобілів.
1982 г. – з’явився один з перших універсалів Prairie.
1983 г. – з цього року всі автомобілі компанії випускаються під маркою Nissan (за винятком однотонного пікапа). Що почалося співробітництво з компанією Alfa Romeo додало блиску японським моделям спортивних автомобілів.
1988 г. – в Європі відбулося представлення моделі Maxima.
1990 року – презентація моделі Primera, автомобіля середнього класу. На початку 90-х років в програму Nissan входило близько 20 серій, які пропонувалися в декількох варіантах для японського ринку і для експорту.
1993 г. – модель Micra в Європі отримала звання “Автомобіль року”.
1994 г. – з’явилося сімейство автомобілів малого класу Sunny. Відбулася презентація оновленої моделі Maxima.
1995 г. – почалися поставки в Європу моделі Almera.
1997 року – Nissan включає 24 базових сімейства автомобілів.
1998 г. – компанія, намагаючись на рівних конкурувати з Toyota і випускати досить велику гаму автомобілів, але при постійному зниженні попиту на них зазнала провал. До цього часу борг Nissan кредиторам досяг 40 млрд. Доларів США. На виручку Nissan прийшла компанія Renault, яка придбала майже 40% акцій Nissan Motor, в результаті чого на світовій арені з’явився новий альянс Renault-Nissan з річним обсягом виробництва понад 5 млн. Автотранспортних засобів.
2001 г. – Nissan є одним з лідерів світового автомобілебудування і другим за величиною японським виробником легкових автомобілів. Крім своїх японських заводів фірма має заводи в Європі (Іспанія, Великобританія, Голландія, Нідерланди) і Північній Америці, дослідницькі підрозділи в Великобританії і Бельгії, дизайнерський центр в Німеччині. Дочірні підприємства Nissan є в Австралії, Перу і Мексиці. Модельний ряд компанії для Європи і США включає 14 родин автомобілів різного класса.Наібольшей популярністю в Європі користуються невеликі і недорогі Almera і Primera II, престижні повнорозмірні Maxima III і наднадійні позашляховики Terrano II, Pathfinder і Xterra.

Nissan Interstar

Nissan Kubistar

Nissan Primastar

Nissan Primera

Nissan X-Trail

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Ваше повідомлення

×
Купити

 

×
Записатися на сто

 ×
Купити

 
×