Skoda

Історія марки Skoda

Історія відомого заводу починається в 1894 році, коли Вацлав Клемент придбав у якоїсь пані Кліговцовой велосипед. Через деякий час з-за якоїсь поломки він звернувся до філії дрезденської фірми “Seidel & Naumann” в м Усті-над-Лабою, з проханням надіслати йому нову деталь, натомість зламаною.
Відповідь не змусила себе чекати. У листі було написано: “Wenn Sie von uns Antwort haben wollen, verlagen wir Ihre Mittelungen in eineruns Sprache. Per Seidel & Naumann Forster. Aussig, 9.7.1894”. У дослівному перекладі це означало наступне: “Коли Ви сподіваєтеся на отримання відповіді, викладайте Ваше прохання зрозумілою для нас мовою. Пер Сейдель і Науманн Форстер. Ауссінг. 9.7.1894 р”
Невідомо що більше образило Вацлава Клемента – то, що його е зрозуміли, коли він написав листа на чеською мовою або те, що чеське місто Усті-над-Лабою назвали на німецький лад – Ауссінгом.
Він розлютився і відкрив власне підприємство по ремонту велосипедів. У той же час у нього з’явився компаньйон – продавець книг Вацлав Лаурин. Саме він незабаром наполіг на тому, щоб від ремонту велосипедів вони перейшли до випуску нових.
Перший велосипед під назвою “Slavia” з’явився в 1896 році. А ще через два роки стався такий випадок: під час однієї комерційної поїздки до Франції, Вацлав Клемент придбав в Парижі мотоцикл братів Вернер. Мотоцикл не був досконалим ні за якістю, ні за технічними характеристиками. Два Вацлава швиденько його перепроектувати і зробили свою конструкцію. Вона вийшла настільки вдалою, що в 1899 році англійська фірма Heweston закупила для британського ринку 150 мотоциклів.
Вельми цікава історія логотипу фірми. Вона зазнавала змін багато разів і у кожного зміни були свої причини.
На самому початку, при випуску велосипедів, використовувалося патріотичне ім’я “Slavia” (Слава-Слов’янський). Це її назва використовувалася в якості назви марки мотоциклів.
У 1903 році на триколісних екіпажах з’явилася емблема Laurin & Klement.
Емблема L & K залишалася на решітці радіатора машин з Млада Болеслава до 1926 року, коли на нові продукти компанії, відповідно до угоди зі Skoda Co з міста Пльзень про річне співробітництво, стали встановлювати тільки емблему Skoda.
Історично ці дані пов’язані з вельми загадковою історією, яка розповідає про походження знаменитої крилатої стріли, яка до сих пір є центральною частиною емблеми Skoda.
Прийнято вважати, що ця ідея належить Т. Маглич, комерційному директору Skoda, натхненного зовнішнім виглядом одного з слуг сім’ї Skoda, індіанцем, якого глава компанії Йозеф Шкода, привіз з ділової поїздки в Америку.
Десь між 1915 and 1920 роками Маглич був вельми захоплений дизайном емблеми на основі стилізованої голови індіанця з головним убором з круглою застібкою і п’ятьма пір’ям. Слово “індіанець” в двадцяті роки часто використовували як синонім нового символу. Але, на жаль, голова індіанця приблизно в цей же самий час використовувалася в емблемі іншої фірми Pontiac.
15 грудня 1923 року в офісі реєстрації винаходів і моделей міста Пльзень були зареєстровані 2 захищені версії торгової марки. На першій зображена крилата стріла з п’ятьма стилізованими перами і ім’ям Skoda всередині кола, на другий – крилата стріла з трьома пір’ям. Вістря стріли на обох варіантах дивиться вправо.
Перша версія використовувалася в 1924-25 рр., А потім трехперьевой дизайн став основним і зберігся практично без змін до наших днів.
Найпоширенішим поясненням елементів, що входять до складу емблеми, є наступне: велике коло символізує глобальне і бездоганне виробництво, земну кулю, світ; шестерня або крило – технічний прогрес, модельний ряд, продажу по всьому світу; стріла – сучасні методи виробництва, якість продукції; маленьке коло або очей – точність виробництва, технічна обізнаність, далекоглядність. Принаймні саме таке пояснення дають в музеї фірми в місті Млада-Болеслав.
Але повернемося власне до історії фірми …
1907 Випуск представницького автомобіля “FF”, що заслужив на Паризькому автосалоні титул “справжньої перлини інженерного мистецтва”.
1913 Компанія придбала фірму RAF і почала випуск безклапанних двигунів конструкції Найта.
1925 Фірму придбав Карл Левенштайн і включив її до складу машинобудівного концерну Skoda. До 1929 р автомобілі в Млада Болеслава випускалися під старою маркою.
1 926 Випуск представницького автомобіля “Skoda 360”.
1929 Марка “Laurin & Klement” замінена маркою “Skoda”.
1933 Початок виробництва моделі “420”, розвитком якої незабаром стала модель “Popular”.
1930-і роки Марка набуває широкого поширення у всьому світі. Виходять популярні моделі “Favorit”, “Rapid” і ряд інших.
1940-1945 Компанія переходить на випуск військового спорядження. 1946-1959 Компанія перейшла на випуск масових моделей автомобілів: “440”, “Spartak”, “Octavia”, “Filicia”.
1959 Початок будівництва нового заводу.
+1964 Підприємство стало найбільшим індустріальним комплексом в Чехословаччині.
1990 Компанія перейшла під контроль групи Volkswagen.
1994 Випуск нового покоління моделі “Felicia”.
1 997 Hачало випуску нового покоління “Oktavia”.
+1999 Презентація моделі “Fabia” на автосалоні у Франкфурті

Skoda Super B

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Ваше повідомлення

×
Купити

 

×
Записатися на сто

 ×
Купити

 
×