Land Rover

Історія марки Land Rover

Компанія Rover до Другої світової війни мала міцні позиції на внутрішньому ринку легкових автомобілів середнього класу. В умовах, що змінилися післявоєнного світу, коли мода на автомобілі зазнала великих змін, потрібно було оперативно перебудовуватися. Конструкторський відділ компанії швидко розробив для експорту маленький двомісний автомобільчик Rover M1 з мотором в 700 кубиків – англійський варіант “народного автомобіля”.
Причина того, що потрібен був автомобіль для народу – простий і дешевий – була не єдиною. Після закінчення війни не було потрібно стільки армійської техніки, як раніше, і багато цехів простоювали. Терміново було потрібно чим – то завантажити простоюють без діла цеху. З цього моменту, власне кажучи, і починається історія автомобіля, який став світовим рекордсменом за частиною прохідності і зробив свого виробника безперечним лідером в області транспортних засобів формули 4х4.
Думка про створення машини, яка пізніше стала першим Land Rover, прийшла в голову Моріса Уїлкса – одного з керівників фірми Rover. Згідно легенди, справа йшла в такий спосіб. Весь вільний час Моріс вважав за краще проводити на своїй фермі в невеликому маєтку на острові Енглсі біля узбережжя Північного Уеллса. У зв’язку з цим йому була необхідна універсальна машина, що поєднує в собі можливості легкого трактора і транспортного засобу, і в якості такої Моріс використав куплений на розпродажу армійського майна американський Willys Jeep. Спенсер Уілікс як – то запитав свого брата, що він буде робити, коли Jeep зноситься. “Куплю такий же, я вважаю, – відповідав Моріс, – нічого іншого – то ні”. “А сам що сконструювати не можеш?” – Запитав брат. І потрапив в точку! Моріс давно про це думав і без його порад.
Перший Land Rover пропонувався в єдиному виконанні – з відкритим кузовом на шасі з короткою 80 – дюймової (2032 мм) базою. Реклама подавала машину як “одного фермера” – наголошувалося на можливість її використання разом зі всілякими навісними і буксируваними сільськогосподарськими знаряддями.
Новина про диво з Соліхалл поширилася дуже швидко, замовлення посипалися один за іншим. Почавши з 3.048 машин в перший рік серійного виробництва, компанія збільшила їх випуск до 8.000 в 1949 р і подвоїла останнє число в 1950 р Протягом наступних років обсяг виробництва неухильно зростав, досягнувши 30.000 примірників в 1958 р і 50.000 – в 1968 1969 роках. Автомобіль, створений лише для Того, щоб завантажити роботою простоюють цеху, перевершив за обсягом виробництва легкові машини – основну продукцію Rover.
1958 – й став роком першого юбілеяLand Rover: загальна кількість випущених за десять років Land Rover першої серії перевищило 200 тисяч примірників. Ювілей був відзначений появою значно модифікованої моделі серії II, для якої вперше запропонували 2 л дизельний двигун власного виробництва. Робочий об’єм бензинового мотора виріс до 2, 3 л, а база обох основних варіантів – до 88 (2235 мм) і 109 (2769 мм) дюймів відповідно. Зовні автомобілі другої серії відрізнялися від попередників зміненим виглядом кузова: під порогами з’явилися щитки, а на бічних панелях – округлі виступи – “плечі”.
У перші роки серійного виробництва Range Rover офіційно в США не поставлявся. Але ввезені приватно машини викликали у американців непідробний інтерес. Компанія почала роботу з адаптації Range Rover для заокеанського ринку. Щоб привести склад вихлопу у відповідність зі строгими американськими нормами, а заодно і підняти потужність, в 1985 р двигун оснастили системою впорскування. Потужність зросла відразу на 30% в порівнянні з карбюраторної версією, а максимальна швидкість перевищила 160 км / ч. З’явилися в березні 1987 року в салонах американських дилерів нові Range Rover відрізнялися зміненим малюнком передньої решітки. Крім того, в якості стандартного устаткування вони мали кондиціонер, автоматичну трансмісію і круїз – контроль. Для продажу цих автомобілів була утворена торгова компанія Range Rover of North America – свідчення більш ніж серйозних планів Rover з освоєння нового ринку …

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Ваше повідомлення

×
Купити

 

×
Записатися на сто

 ×
Купити

 
×